Keresztények a közéletben

– Mi a konferencia célja és mi adja az aktualitását? – kérdeztük Danku Pétert, az ECPF elnökségi tagját.
– Szeretnénk a nemzetközi konferenciával a magyar politikai és értelmiségi közélet, valamint a hazai keresztyén közgondolkodás figyelmét ráirányítani arra, hogy létezik egy értékalapú Európa jövőjéért síkra szálló, Krisztust követő politikai mozgalom és tudásbázis, amely növekvő civil és közéleti kapcsolatrendszerrel képes képviselni a keresztyén európai és hazai elveket a brüsszeli és tagállami döntéshozatalban egyaránt.
– Hogyan óvhatjuk meg és képviselhetjük erőteljesebben keresztény, keresztyén értékrendünket a jelenkori Európában?
– Határozott meggyőződésem, hogy égető szükség van felismerni és erőteljesebben tudatosítani idehaza, hogy a magyarországi jobboldal keresztyén védharca nem egyedüli, amely csupán kontinensünk keleti végein folyik, ez a küzdelem a liberális politika ellen többszereplős Európában. Gondoljunk csak a közelmúltban a francia kormány melegházasságot engedélyező jogalkotására, a tavaly nagy port kavart nyilvános keresztviselés képviselőinek nagy-britanniai meghurcolására vagy a nemzetgazdaságok szintjén a szabadelvű gazdaságpolitika mára kiszolgáltatott déli államaira. Mindez rávilágít arra, hogy mi, magyar konzervatív keresztyének nem vagyunk az elveinkkel magunkra hagyottak Európa közéleti színpadán, ugyanakkor tudatos, a fundamentális krisztusi szolgálat politikai és hatalmi érdekeket felülíró, egységes páneurópai képviseletére van szükség mind civil, mind pártpolitikai szinten. Ehhez elengedhetetlen a hazai keresztyén társadalom, a hívő és tevékeny közéleti szféra és politikai kezdeményezések külföldről érkező erőteljesebb támogatása, egy még aktívabb, strukturált nemzetközi tudásbázis és információs hálózat létrehozása, valamint az ilyen együttműködésekben rejlő szinergialehetőségek kiaknázása.
– A magyar közéletben, a civil szférában hogyan lehet jobban érvényesíteni a keresztény, keresztyén értékeket és megközelítéseket?
– Itt az ideje, hogy a nemzetünkért az otthonok mélyéről felszálló imához még aktívabb keresztyén közösség, közéleti tevékenység párosuljon. Hiszem, hogy Magyarországnak is Istentől sugallt tervekre van szüksége, hadd idézzem Nehémiás könyvét, aki azt mondta: „Maga a menny Istene ad nekünk sikert, és mi az Ő szolgáiként kezdjük el az építést.” A nemzet, az ország sorsa szempontjából nagy jelentőségű, hogy az élő hitű emberek oda merjenek állni a közélet különböző pontjaira, és pályát, mozgásteret biztosítsanak a változásoknak. Elengedhetetlen, hogy a civil szféra és a hazai felelős konzervatív közélet – a média következetes támogatásával - olyan tevékeny, szolgálatkész, fiatal, hit- és tudásalapú vezető nemzedéket neveljen ki, amelyik nem passzív elszenvedője a múlt romboló örökségének, hanem tevékeny részese és aktív alkotója a haza jövőjének.
– Milyen szervezet az ECPF, és mi a szerepe az európai és a hazai közéletben?
– Az ECPF az Európai Keresztyén Politikai Mozgalom tudásközpontjaként jött létre 2011-ben, abban a meggyőződésben, hogy az európai társadalom vezetőinek erkölcsi kötelessége, felelőssége, hogy Istentől kapott hatalmukat a rájuk bízottak javára gyakorolják. Kiemelt célunk, hogy számos európai keresztyén civilszervezet, jogvédő mozgalom és konzervatív think-tank ernyőszervezeteként, tudományos együttműködések aktív eszmecsere-kezdeményezőjeként járuljunk hozzá a keresztyén-konzervatív európai érdekképviselet és politika értékelvű megalapozásához. A szervezet kurátoraként különös örömmel tapasztalom, hogy ebben egyre több magyar keresztyén szervezet is aktív szerepet vállal.
- See more at: https://magyarhirlap.hu/keresztenyek-a-kozeletben#sthash.bMWhe2mE.dpuf